31 відгук

Компанія тимчасово не приймає замовлення та повідомлення.

+380638959120
Кошик

Як вкласти дитину спати: поради для мам, які забули про повноцінний сон і відчувають себе як "зомбі"

Як вкласти дитину спати: поради для мам, які забули про повноцінний сон і відчувають себе як "зомбі"

Сон - важлива складова розвитку дитини, адже саме в цей час знання та емоції, отримані протягом дня засвоюються та систематизуються в її свідомості. Окрім цього,  під час сну виділяється гормон росту, який сприяє гармонійному розвитку опорно- рухового апарату дитини.

Варто запамятати, що дитина до 6 місяців має спати 14 годин на добу, в рік - 13 годин, в два роки - 12, в три- 11, а в 6 - всього 9. Нічний сон має обов'язково бути восьмигодинним. Відповідно до цього, можна легко вирахувати, скільки має спати дитина вдень, залежно від віку.

Зверніть увагу, що до 1.5 року не рекомендують привчати немовля до режиму, потребу спати малюк має задовольняти в той час, коли це є необхідним. Проте батькам варто попіклуватися про створення комфортних та природних умов для сну новонародженого.

Кілька порад від Білої Мавпи:

 1. Краще за все засинати в кімнаті з помірною температурою (19-22*С) і вологістю повітря від 50 до 70 %. Перед сном не забудьте провітрити кімнату, а в зимовий період, щоби зволожити пересушене батареєю повітря, користуйтеся спеціальними зволожувачами або, принаймні, можна на ніч ставити на підвіконня, біля батареї, склянку з холодною водою.

 2. Протягом дня дитина потребує достатньої фізичної активності. Тому давайте їй змогу витрачати більшу частину своєї енергії на різні види активності.

 3. Спостерігайте за поведінкою вашої дитини. Зокрема, якщо ви помітите, що кроха почав позіхати, терти оченята чи вередувати - це і є сигнал про те, що час вкладатись до сну.

 4. Радимо ходити на прогулянки для швидшого засинання та якіснішого сну немовляти, при можливості, 2 рази на день.

 5. Перед сном можна скупати дитину у теплій воді з додаванням різних заспокійливих трав: ромашка, жасмин, лаванда.

 6. Ще один спосіб розслабити кроху - зробити легкий масаж всього тіла.

 7. Годування дитини перед сном - виграшний метод, особливо, якщо мама годує грудьми. Адже дитина задовольняє свої потреби, а тепло від материнського тіла розслабляє і заспокоює її.

 8. До традиційних методів належить колискова та заколихування, які спрацьовують завдяки тісному контакту з мамою, створюючи умови, подібні до тих, які дитина відчувала в утробі матері.

 9. Якщо дитині не більше одного року,  на допомогу прийде соска, адже у цьому віці дуже активно проявляється смоктальний рефлекс.

 10. Не надто туге сповивання підійде для новонароджених, адже створює відчуття безпеки та комфорту. Окрім цього, зайві руки уві сні не збудять малюка.

 11. Метод лікаря Харві Карпа, який поєднує сповивання, заколихування, використання соски та створення монотонного шумового фону (звуки природи, спокійна класична музика). Все це створить максимально ті ж умови, в яких малюк перебував до своєї появи на світ.

 12. Від двох років варто привчати дитину до режиму. Біоритми, які при цьому виробляться, допоможуть швидко засинати в один і той же час.

 13. Як би дивно не звучало, але візьміть кроху з собою в поїздку на авто, трохи часу в дорозі, і міцний сон - забезпечено. Звук двигуна і рух автомобіля навідмінно впораються з цим завданням.

Біла Мавпа підготувала для Вас універсальні лайфхаки, за допомогою яких малюк точно швидше засне:

 1. Пелюшка-кокон - це чарівна палочка на той випадок, коли ви вже все перепробували і час повернутися до старого перевіреного методу - сповивання, але в більш сучасному і зручному варіанті.

 2. Гніздечко-кокон - матрацик з бортиками, який дозволить малюкові відчувати себе затишно, як у мами в животику, що дуже важливо в перші місяці життя для більш міцного сну. Його використовують як матрацик в коляску, для спільного сну, що-б випадково не зачепити дитини, і для сну в окремому ліжку.

 3. Ортопедична подушка - фіксує головку малюка, що сприяє правильному розвитку шийно-хребетного відділу і більш міцному сну.

 4. Красивий і зручний комплект в ліжечко. Сприяє створенню естетичної та приємної атмосфери сну.

Всім здорового і міцного сну!

Попередні статті